FaceBook  Twitter  

Едноставноста секогаш ќе биде во мода, но дизајнерите оваа сезона ни препорачуваат со интересни и впечатливи детали да и дадеме акцент на истата.

Модната недела во Милано внесе освежување во модниот свет благодарение на Prada, Marni и секако Dolce & Gabbana. Не само со колекциите кои можевме да ги видиме, туку и со шминката и фризурата. Додека Dolce & Gabbana се задржаа до женственоста, моделите на Fendi носеа екстравагантна шминка која се состоеше од ајлајнер и светки на устата.

Antonio Marras

Густите веѓи се исто така се уште во тренд, како и нагласените очи кои можевме да ги видиме кај Giorgio Armani и Alberta Ferretti.

Blugirl

Emilio Pucci

Fendi

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...
Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...
Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...
Фрути ди Маре, не ви нуди само храна, туку и начин на живеење…
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...