FaceBook  Twitter  

Темните кармини се маст –хев за оваа сезона, а наш фаворит се неодоливите темни нијанси на карминот Matte Lasting Lipstick од Seventeen. 

Кармините во боја на вишна, темните бордо нијанси и бојата на шумското овошје се едни од водечките хитови за оваа сезона, а популарни се и оние кои се потполно црни и со кој ќе добиете неодолив изглед. Па доколку сакате да бидете во чекор со трендовите, ве советуваме да ставите темен кармини и да ја разбудете вистинската ИТ дама во себе!

НАШ ИЗБОР

Оваа есен ви препорачуваме да ги пробате новите нијанси на кармините MATTE Lasting Lipstick од Seventeen ако сакате да бидете во чекор со светските трендови. Станува збор за кармини со долготраен мат ефект на усните, во модерни есенски нијанси, со заштитен фактор СПФ 15. Карминот е во елегантно сребрено пакување, не остава трага и збогатен е со масло од манго и јојоба за длабока хидратација и нега на усните.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Место кое зближува, кој еднаш кој дошол сигурно ќе се врати.
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Хотел Белви**** дел од Metropol Lake Resort
Новиот хотел „Сити 5“ се наоѓа спроти Католичката црква и новиот кружен тек. ...