Матурските се веќе на прагот, а со нив и слатките проблеми ...

Краток или долг фустан, еднобојно или шарено, високи потпетици или рамни сандали, впечатлива или нежна шминка – сигурни сме дека во домот на матурантките владее вистинска паника. Но, наместо да ги прелистувате магазините и да ја барате вашата идеална матурска шминка, ви предлагаме да го погледнете видеото на нашата соработничка Александра Азманова од блогот iamalekkpotter.blogspot.mk. Таа ќе ви покаже како да направите метални зачадени очи (metallic smokey eyes) кои оваа сезона се вратија на голема врата.

Се што ви треба се две метални сенки во сребрени нијанси (Александра во видеото ги користи производите на козметичкиот бренд SEVENTEEN!), квалитетна пудра, коректор за очи и кармин во нежна розова боја. Погледнете!

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?