Парите не се мерило за квалитет, но кај козметичките производи најчесто важи правилото дека поскапите производи се подобри.

Тоа особено важи  за одредени производи за разубавување за кои се исплаќа да платите повеќе бидејќи тие подобро ќе ви служат. Тука секако дека не мислиме дека секогаш најдобро решение е да ги купите најскапите производи, бидејќи на нашиот пазар постојат и производи кои воопшто не се вбројуваат меѓу најскапите, а се истакнуваат со својот квалитет. Еве кои се тие три козметички производи на кои не треба да штедите.

ТЕЧНА ПУДРА

Кожата на лицето е посебно чувствителна па затоа најдобро е да користите само најквалитетните производи. Покрај тоа, поскапите течни пудри повеќето се во нијанси кои одговараат на природната боја на тенот, со подобра текстура и подолго траат на кожа.

 

Наш избор:

Ние ви предлагаме да ја користите течната пудра Natural Velvet Longlasting Matte Foundation од SEVENTEEN. Пудрата има течна, креместа структура која лесно се нанесува и го прави лицето кадифено мазно и меко. Содржи витамини А , Е и Ф и полисахариди за обновување и хидратација на кожата како и за заштита од појава на брчки. Изработена е според најнова технологија, без додаток на масла, погодна за сите типови на кожа. Содржи СПФ 20 за заштита на лицето од штетните сончеви зраци и долготрајна е преку целиот ден.

КАРМИН

Кликни тука и види ја цената на карминот што ви го препорачуваме >>

Поскапите кармини се покремести и многу од нив содржат екстракти и витамини кои спречуваат размачкување на карминот како и правење на непријатни грутки од карминот на усните. Кога ќе најдете нијанса која ви одговара совршено, ќе бидете уште повеќе одлучни да дадете повеќе пари за квалитетен и убав кармин за усни.

Наш избор:

Matt Lasting Lip Color SPF 15 е долготраен, течен кармин со мат ефект и кремаста текстура, збогатена со витамин Е и други природни состојки за екстра хидратација на усните. Карминот има специјално сунѓересто четче за лесно нанесување. Содржи сончеви филтри СПФ 15 за заштита од штетните сончеви зраци и НЕ содржи парабени.

КАМЕНА ПУДРА

 

Кликни тука и види ја цената на камената пудра што ви ја препорачуваме >>

Освен ако не користете безбојна пудра, не треба да штедете и на пудра во прав или на камена пудра, особено ако ја користите и како подлога за шминка. Квалитетна пудра ќе ви даде беспрекорен изглед, ќе трае подолго на вашата кожата, па затоа и ќе трошите помалку отколку со пудра која не е толку квалитетна.

Наш избор:

Транспарентна камена пудра Natural Silky Transparent Compact Powder (види тука) од SEVENTEEN е квалитетен производ со свиленкаста структура за природен, мат ефект на вашето лице. Ги ресорбира маснотиите од лицето и го прави вашето лице да изгледа мазно, нежно и со мат ефект. Содржи витамин Е и алое вера за екстра хидратација на лицето. Има СПФ 15 за заштита од штетните сончеви зраци. Не содржи масла, парфем и парабени.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?