Сите имаме барем еден компактен козметички производ како руменило или пудра. 

Затоа корисно е да знаеме како во три едноставни чекори да го спасиме руменилото или пудрата во камен кои ни паднале и се скршиле во парчиња или се срониле во прав. Ако ви падне руменилото, брознерот или пудрата во камен на подот и ви се скрши во парчиња, уништената шминка можете да ја спасите во три едноставни чекори.

За спас на шминката подребно ви е:

Шишенце за шприцање наполнето со алкохол
Марамче
Паричка или друг метален предмет со облик и големина слична на кутијата за шминка.

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?