ban2

Секоја сезона козметичката индустрија знае да не изненади со некој нов производ, состојка или технологија, иако сосема е јасно дека многу од нив веќе во следната сезона ќе бидат заборавени.

Read more...

Светски познатата тенисерка Мариа Шарапова се приклучи кон семејството мириси на AVON, станувајќи заштитно лице на најновиот парфем на оваа компанија – парфемот Avon Luck.

Read more...

zparfemСите знаеме дека жените се сметаат за симбол за убавина...

Read more...

Во последно време не можевме многу да ја видиме Кристен Стјуарт, но сега можеме да видиме многу – целиот нејзин грб!

Read more...

Коко Шанел еднаш има речено – парфемот треба да го нанесете на сите оние места каде што ве бакнуваат. Таа навистина беше во право!

Read more...

Парфемите се мешавина од миризливи, есенцијални и ароматични малса кои се користат за да им дадат на луѓето пријатни мириси.

Read more...

Вашиот мирис, односно парфемот што го користите, кажува многу повеќе за вас отколку марката што ја носите. Парфемот има моќ да влијае на вашата самодоверба, на успехот во работата, и на тоа колку атрактивно се чувствувате.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?