Погледнете ја новата колекција на божествените парфеми со потписот на Прада кои се именувани по некој филм или поп песна од минатите декади.

Read more...

Оваа сезона, светот на парфемите доби волшебна димензија –новите парфеми на нашите омилени дизајнери, кои навистина мирисаат волшебно и до сега не видено, спакувани се во шишенца кои се толку убави што сме сигурно дека никоја од нас нема да се раздели од нив и откако ќе се потроши и последната капка од нив.

Read more...

Погледнете и кажете ни дали вашиот омилен парфем се најде во нашата топ листа ...

Read more...

Погледнете ја листата на најдобрите парфеми за оваа пролет која што ја составивме со помош на претставниците од битолската парфимерија Меркур.

Read more...

Секоја сезона козметичката индустрија знае да не изненади со некој нов производ, состојка или технологија, иако сосема е јасно дека многу од нив веќе во следната сезона ќе бидат заборавени.

Read more...

Светски познатата тенисерка Мариа Шарапова се приклучи кон семејството мириси на AVON, станувајќи заштитно лице на најновиот парфем на оваа компанија – парфемот Avon Luck.

Read more...

zparfemСите знаеме дека жените се сметаат за симбол за убавина...

Read more...

Во последно време не можевме многу да ја видиме Кристен Стјуарт, но сега можеме да видиме многу – целиот нејзин грб!

Read more...

Коко Шанел еднаш има речено – парфемот треба да го нанесете на сите оние места каде што ве бакнуваат. Таа навистина беше во право!

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?