FaceBook  Twitter  

После легендарните чевли со црвен ѓон, серијата црвени лакови и карини за уста, францускиот дизајнер се одлучи да го освои светот со парфеми!

Bikini Questa Sera, Tornade Blonde и Trouble in Heaven се имињата на парфемите кои делат заеднички елемент – јака природна нота која генијалниот Кристијан ја поистоветува со највисокиот тон на клавирот. Првиот парфем содржи потопли ноти, Tornade Blonde е мешавина од црвена ружа и рибизла додека последниот парфем се смета за провокативен елаксир. Сите парфеми ќе се продаваат посебно.

Дизајнерот на уникатните шишиња е Томас Хедервик.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...