FaceBook  Twitter  

Основата на овој парфем е јонска течност, што сама по себе нема мирис, но во комбинација со парфем произведува многу пријатни мирисни ноти.

Парфемот и потта не се најдобра комбинација, но токму со тоа експериментирале ирски научници од универзитетот во Белфаст и осмислиле парфем со кој колку повеќе се потите, толку поубаво мирисате. Основата на парфемот е јонска течност, што сама по себе нема мирис, но во комбинација со парфем производува пријатен мирис, особено кога ќе дојде во контакт со пот. Значи, како човек повеќе се поти, толку повеќе јонската течност испушта уште посилен пријатен мирис. Течноста ги разградува хемикалиите кои предизвикуваат непријатна миризба, што ја прави пожелна состојка и во дезодорансите.

Па, БРАВО за овие научници!

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...