FaceBook  Twitter  

Тешко е да се избере вистинскиот парфем кога козметичката индустрија секојдневно исфрла нешто ново на пазарот. 

Но, доколку размислите за вашиот карактер и за пораката што сакате да ја оставите со мирисот, ќе можете полесно да сфатите дали повеќе ви одговараат дискретни или посилни мириси.

„Кога сте помлади, одреден мирис поврзувате со вашата или со мајката на вашите пријатели. При изборот на мирис изберете го оној кој ќе ја поттикне вашата лична‘вибрација’“, вели Жаклина Азриа, моден директор во „Women’s Health“. Пронајдете го вашиот мирисен идентитет. Размислете за вашата посебна личност и за пораките што сакате да ги ‘емитувате’. Ако сте таинствени и секси, изберете сензуални ноти на јасмин, килибар и сандаловина. Ако сте тип за забава и авантура, за вас се освежувачките цветни мириси врз база на божур или темјанушки.

Носете го парфемот секогаш со вас. Малото шишенце може да го чувате во џебот од јакната, чантата или автомобилот. Одличен пример за тоа се Французинките кои без мирис се чувствуваат како да се голи.

Од друга страна, има ли нешто поженствено и посензуално од мирисот кој останува зад жената дури и кога таа ќе ја напушти просторијата!?

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ова е модерен, луксузен и удобен хотел, на само пет минути одење од центарот на Скопје. ...
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Повелете на пријатна атмосфера во ресторанот Домини кој се наоѓа во близина на центарот на градот. ...