FaceBook  Twitter  

Штипка и B.U. ве повикуваат да го славите животот, вашата природна убавина и пред се себеси и како се чувствувате во моментот.

Новата BU Golden Kiss  линија која ја симболизира вашата внатрешна искра, скапоценоста и внатрешната магија која произлегува од самите Вас. Станува збор за сјајот кој го поседувате бидејќи сте свои кога се изразувате себеси. Sparkle, Preciousness, Shine & Magic се карактеристиките на секоја жена и ја отсликуваат нејзината природа, но и ја прославуваат разновидноста во секој момент.

Golden Kiss е нова концепција за B.U. женственоста. Мирис толку нов, но во исто време и сличен со стилот на B.U. Спакуван во златно шише кое ја рефлектира светлоста и уникатноста на оваа варијација на B.U., овој мирис е богат со цветно-овошни ароми.

Golden Kiss мирисот започнува со свежи багремови ароми, преку вкусна нота на јаболко и круша и омекнува со слатка женствена жица од јасминови ливчиња и кадифена слива. Топлите нијанси го сочинуваат богатството на овој мирис!

Време е за B.U. акција!

Дали си ти новата B.U. девојка? Кликни тука или на сликата и провери ...

Сигурно веќе сте слушнале за новата кампања #BUNofilter? Но, дали сте дел од оваа заедница и дали се приклучивте во сјајната акција?

Наградната игра #BUnofilter се одвива на социјалните мрежи и ви нуди можности да добиете многу вредни награди, но и да станете главна ѕвезда во новата кампања на BU. Се што треба е да направите селфи фотографија без филтри, да ја покажете вашата природна убавина и на сајтот www.bunofilter.com да изберете една од емоциите кои најдобро го опишуваат расположението на вашата фотографија и да ја споделите во заедницата.

Повеќе за наградите, но и за правилата како да станете B.U. девојка, побарајте тука.

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...