Хит маникир за ова лето

Најновата хит маникир во последните неколку недели ги полни профилите на Инстаграм и се појавува на фотографии поради кои и самите ќе сакате да го пробате овој тренд. Но за да не ви изгледаат детски, ве советуваме подлогата да биде во некоја неутрална боја – nude, бела или црна нијанса. Познатите nail артистки се поиграа и со пастелни бои - нежна розова и сина, а мошне интересен е и маникирот со потполно проѕирна подлога за која ќе ви биде сосема доволно само едно премачкување со проѕирен лак со glossy ефект. Откако лакот ќе се исуши време е за апликација на ѕвездите. Користете мали налепници со овие мотиви или послужете се со апликатор преку кој со лак во некоја друга боја ќе ги нацртате ѕвездите.

А ако сакате вашата маникир навистина да изгледа одлично, секогаш можете да посетите некој козметички салон (погледнете ги најдобрите тука) и таму да го направите овој интересен пролетен ефект на вашите нокти.

Започнете кариера во светот на ноктите – 
Пријавете се на основен курс за Гел и Акрилна метода

Пријавете се на интензивни 5 дневни обуки за Гел и Акрилна метода (почетно ниво) организирани од меѓународно сертифицираните едукатори на MAGNETIC Nail Academy. Овие обуки првенствено се наменети за сите оние кои сакаат да започнат кариера како Техничари за нокти и немаат никаква обука или веќе започнале со работа, но не се сигурни во своето знаење и практична работа. Обуките се организираат во Скопје и Битола. 

Со посетата на нашите курсеви добивате професионална обука, теоретско знаење и практично искуство од професионални едукатори за нокти!!!

Информации и пријавување на тел. 070 237 447 и 072 247 480 

Повеќе информации побарајте на нивната официјална Фејсбук страница »

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?