Нијанса која можете да ја носите во секоја пригода

Ако во вашата козметичка торбичка имате лак за нокти од брендот „Essie“ во Allure нијанса тогаш дефинитивно имате нешто заедничко со британското кралско семејство. Имено светски познатиот бренд „Essie“ е „во служба“ на кралското семејство од 1989 година и тоа е единствениот лак за нокти што кралицата Елизабет сака да го користи. Станува збир за бледо розова нијанса, а може да се најде и во парфимериите и дрогериите низ Македонија.

Оваа нијанса ја носеше и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, во 2011 година кога се омажи за принцот Вилијам, а интересно е што за таа пригода сама се шминкаше, па не би било необично и сама да се погрижила и за маникирот.

Наш предлог за лак во оваа нијанса - Studio – 3 Step Manicure System од Seventeen (No 05)

Нијансата одговара на секоја тен и совршено изгледа во секоја пригода, а ноктите во оваа боја секогаш изгледаат негувани и средени. Исто така станува збор за неутрална нијанса која може да одговара со секоја модна комбинација, особено во летниот период.

Започнете кариера во светот на ноктите – 
Пријавете се на основен курс за Гел и Акрилна метода

Пријавете се на интензивни 5 дневни обуки за Гел и Акрилна метода (почетно ниво) организирани од меѓународно сертифицираните едукатори на MAGNETIC Nail Academy. Овие обуки првенствено се наменети за сите оние кои сакаат да започнат кариера како Техничари за нокти и немаат никаква обука или веќе започнале со работа, но не се сигурни во своето знаење и практична работа. Обуките се организираат во Скопје и Битола. 

Со посетата на нашите курсеви добивате професионална обука, теоретско знаење и практично искуство од професионални едукатори за нокти!!!

Информации и пријавување на тел. 070 237 447 и 072 247 480 

Повеќе информации побарајте на нивната официјална Фејсбук страна »

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?