Темните лакови за нокти, како што е црниот, тегетот, па и црвениот, оставаат посебни отпечатоци.

 

Темните лакови за нокти, како што е црниот, тегетот, па и црвениот, оставаат посебни отпечатоци. Тие се одличен избор, но кога ќе дојде време за нивно отстранување, тогаш доаѓаат главоболките. Наоми Гонзалез Лонгстаф, експерт за шминка, открива неколку сигурни трикови против оваа мака.
За да немате темни дамки околу ноктите, пред лакирањето со темен лак, нанесете еден слој безбоен лак и така ќе го заштитите ноктот од темните дамки.

Kако во домашни услови да го отстраните гел лакот од вашите нокти >>

Кога ќе го отстранувате, пак, намачкајте ја кожата околу ноктите со масло, кое ќе го спречи ширењето на лакот надвор од зоната на ноктот.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?