Ако имате долги и средени нокти и често ги негувате своите раце, тогаш сигурно знаете колку лесно може да се изнервирате кога ќе ви пукне некој нокт.

 1 skrshen nokt

Ако имате долги и средени нокти и често ги негувате своите раце, тогаш сигурно знаете колку лесно може да се изнервирате кога ќе ви пукне некој нокт. Покрај тоа што ќе ви ја уништат убавината, поголем проблем е тоа што скршениот нокт не престанува да боли, посебно ако честопати го закачувате на облеката или мебелот. На Интернет се појави едно видео кое ги воодушеви сите дами, затоа што им нуди едноставно и евтино решение за нивниот скршен нокт. За да го испробате овој трик, потребно е до себе да имате ножици, турпија, лепило и кесичка чај. Погледнете го ова видео и наредниот пат успешно „спасете“ го вашиот нокт!

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?