FaceBook  Twitter  

Кога станува збор за дочекот на новата година и како треба да се облечеме по овој повод, најважното нешто не е што точно ќе облечеме, туку да се потрудиме да не изгледаме обично и секојдневно (и малку досадно!).

Исто така, обидете се секој детаљ да биде на своето место бидејќи ова е совршена пригода внимателно да се посветите на целокупниот ваш изглед. Секако, во целата оваа модна приказна никако не треба да ги заборавите ноктите. Пробајте нешто интересно и различно од вашиот вообичаен избор на бои или дизајни, како на пример нокти со огледало ефект (mirror или chrome маникир) кои се идеални за овој период на прослави и забави.

Повеќе за тоа како да направите вакви нокти можете да прочитате тука >>

Покрај ноктите со огледало ефект, во продолжение ќе ви претставиме уште неколку интересни идеи во кои можете да ги вклопите вашите комбинации во периодот што следува. Фотографиите се направени во познатиот козметички салон Мелиса во Скопје, каде вештите професионални раце на вработените ќе направат вистинско чудо од вашите нокти.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотел Белви**** дел од Metropol Lake Resort
Една од најдобрите меани во градот
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...