FaceBook  Twitter  

Оваа есен на вашите нокти сакаме да видиме модри, загасити нијанси

Бордо, кобалт сина, маслинесто зелена и сива – ова се само дел од боите кои ќе бидат клучни за оваа есен и зима кога се во прашање вашите нокти. Тие овој пат добија засилување со мешање на тоновите и нијансите, како и со текстура од светликав седеф и светки во облик на прашок кои на ноктите им даваат преубав блескав изглед.

Од прекрасната модно сина нијанса на Кристијан Лобутин инспирирана од космосот, па се до зелената боја со златни примеси од „JINsoon“, погледнете ги најубавите темни нијанси кои ќе бидат хит во периодот што следува.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...