FaceBook  Twitter  

Стилизираните, уредни и безвременски стилови на нокти се уште се популарни, но тоа не значи дека слепо треба да се водиме за старите трендови и да не екпериментираме.

Од светот ни доаѓаат нови техники кои оставаат сосема нов ефект.

Познатиот француски маникир може да се носи во многу варијанти, а ниту една од нив да не биде здодевна, туку напротив. Со помош на акрилни бои и гелови, кои сега може да се најдат во секој салон за убавина, ноктите може да ви изгледаат совршено.

Не плашете се да експериментирате и наместо белата линија на фанцускиот маникир да ставите црна. Коцките во боја се исто така многу актуелни како и ноктите во две бои (црно – бело или со техниата колор блокинг). Бидете храбри и експериментирајте!

Погледнете ја галеријата и инпирирајте се.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Повелете на пријатна атмосфера во ресторанот Домини кој се наоѓа во близина на центарот на градот. ...
Матка е прекрасен локалитет, споменик на природата и културата. Се наоѓа недалекѕ од Скопје. ...