Светските модни недели се во тек, а ова се едни од најпопуларните трендови на маникир кои ги видовме на модните писти.

Почнувајќи од јаките портокалови нијанси, детално нацртани линии, колор-блокинг па се до металик тонови, инспирација може да најде секој. Погледнете ги фотографиите и изберете го вашиот омилен маникир за периодот што следува:

Cushnie et Ochs S/S 2017

Cushnie et Ochs S/S 2017

Libertine S/S 2017

Monique Lhuillier S/S 2017

Proenza Schouler S/S 2017

Премини на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?