FaceBook  Twitter  

Светските модни недели се во тек, а ова се едни од најпопуларните трендови на маникир кои ги видовме на модните писти.

Почнувајќи од јаките портокалови нијанси, детално нацртани линии, колор-блокинг па се до металик тонови, инспирација може да најде секој. Погледнете ги фотографиите и изберете го вашиот омилен маникир за периодот што следува:

Cushnie et Ochs S/S 2017

Cushnie et Ochs S/S 2017

Libertine S/S 2017

Monique Lhuillier S/S 2017

Proenza Schouler S/S 2017

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...
Најдобрата пица во Скопје уште од 1991 година.
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...