ban2

krem

Природниот крем за лице претставува најдобра можна нега, затоа што во себе не содржи состојки кои можеле негативно да делуваат на здравјето и убавината на кожата.

Read more...

soda

Сите знаеме колку сода бикарбоната е корисна во домаќинството, но дали сте знаеле дека таа може да направи чудо и за вашата кожа, коса и заби?

Read more...

chia

Дали сте знаеле дека чиа семките се добри за вашата кожа?

Read more...

krem

Кожата околу очите е тенка и чувствителна, па затоа треба да внимавате не само на тоа каков крем нанесувате, туку и на кој начин го правите тоа.

Read more...

chokolado

Дебора Мичел, козметичарка на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, открива дека состојките за привлечниот сјај кој постојано го има сопругата на принцот Вилијам, ги имате во вашите кујнски фиоки.

Read more...

Според дерматолозите постојат одредени моменти кога морате да си дозволите да имате по некоја неправилност на вашиот тен.

Read more...

Нашата кожа во текот на студениот зимски период од годината најчесто е сува, се лупи и понекогаш навистина не изгледа убаво.

Read more...

Ќе бидете вчудоневидени од изгледот на вашето лице во огледалото, а тајната лежи во еден дар од природата

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?