Нашите омилени производи за оваа есен ...

Ако денот по утрото се познава, ние би се надоврзале на оваа наша стара и на сите добро позната народна изрека и би кажале дека вистинската убавина на лицето и кожата, по негата и грижата за него се познава, и тоа најмногу по она што му ја даваме во раните утрински часови, како и по производите што ги користиме. Да, негата и пред се препаративната козметика се главните виновници за убавината и здравјето на нашата кожа, а ова особено се однесува за студените денови кога малку повеќе треба да обратиме внимание во грижата за неа. Жените ширум светот, горе долу имаат иста рутина кога е во прашање негувањето и убавината, освен можеби изборот на производите кои се според нивните афинитети и потреби, но и според поднебјето, односно кои производи се популарни и пред се достапни во одреден регион.

Токму затоа денес во фокусот го имаме негувањето и грижата за нашето лице, и тоа за оние кои имаат чувствителна кожа склона кон алергии, кои всушност и најмногу треба да обратат внимание кога е во прашање оваа проблематика. Но сето ова гледано од аспект на производите и препаратите кои можеме да ги најдеме во нашите парфимерии и дрогерии и со кои нашата кожа би имала здрав третман но и би останала свежа и преку студениот период.

Козметички производи за затегнување на лицето наменета за чувствителна кожа која е склона кон алергии >>

Па, така доколку имате чувствителна кожа склона кон алергии најтопло ви ги препорачуваме овие производи кои претставуваат вистинско козметичко чудо и кои за среќа веќе некое време се достапни и на нашиот пазар. Мислиме на познатиот бренд AA Cosmetic односно за дневните и ноќни креми против брчки, како и кремите за околу очи од линијата AA Mezzo Laser со која покрај тоа што вашата кожа ќе ви биде нахранета, сјајна и мазна, ќе ја намалите и појавата на брчки на вашето лице. Станува збор за иновативни антиалергиски производи, без додатни парабени, изработени по највисоки европски стандарди наменета посебно за дамите после 30, 40 и 50 години со сензитивна кожа склона на алергии. Третманот против брчки е врз база на хексапептиди NG кои помагаат при намалувањето на постоечките брчки и превенција од хијалуронска киселина за хидратација и измазнување на кожата и микропигменти за осветлување на кожата. Ноќниот крем содржи и масло од ајкула за потхранување и измазнување на кожата.

Топ козметички производи со кои ќе ја спречите и намалите појавата на брчки на вашето лице >>

Серумот се нанесува на исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето, пред нанесување на кремот за лице и е совршен како основа за шминка. Дневениот крем содржи комплекс Intense XR2 зa моментално дејство на израмнување на брчки, хијалуронска киселина и хексапептиди NG+ со ефект на ласерска мезотерапија.

Како до лице без брчки, без ботокс и користење игла >>

види повеќе »

 

 

 

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?