ban2

За да се заштитите од штетните сончеви зраци, не заборавајте да се „опремите“ со кремови со што поголем заштитен фактор, но водете сметка и за нивниот состав.

uv

За да се заштитите од штетните сончеви зраци, не заборавајте да се „опремите“ со кремови со што поголем заштитен фактор, но водете сметка и за нивниот состав. Во многумина од нив има многу хемии. на што кожата може бурно да реагира. Но, затоа со кокосовото масло можете да бидете сигурни, затоа што е природно, а што е и најважно, успева да формира заштитен слој кој ги „отфрла“ УВ зраците од вас. Неговата предност е во тоа што неколку часови откако ќе го нанесете, ја одржува влажноста на кожата, го спречува сушењето и настанувањето брчки.

uv

Од друга страна, не мора да се грижете ни за убавина, затоа што со негова употреба ќе го добиете совршениот тен, без предолго изложување на сонцето. Добрата вест е и тоа што тој има антимикробни и антифугални својства, па спречува да добиете некоја инфекција додека сте во базен или на плажа.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?