ban2

Бидејќи за убав тен е неопходно редовно и темелно чистење, оваа маска е вистински благодет.

Покрај тоа што ги отстранува трагите од шминка и прашина, таа и дава и свежина на вашата кожа. Доволно причини за веднаш да ја пробате!

Ставете во блендер измиени и неизлупени краставица и компир. Блендирајте околу 20 секунди, па во смесата додадете лажичка сода бикарбона, јајце и една четвртина чаша јогурт.

Лицето навлажнете го со топла вода и на него со врвот на пешкирот со кружни движења нанесете ја смесата. Измијте со млака вода и ставете крема на лицето.

lice cr

Остатокот од средството можете да го чувате во фрижидер, најдолго еден ден.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?