Дебора Мичел, козметичарка на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, открива дека состојките за привлечниот сјај кој постојано го има сопругата на принцот Вилијам, ги имате во вашите кујнски фиоки.

chokolado1

Дебора Мичел, козметичарка на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, открива дека состојките за привлечниот сјај кој постојано го има сопругата на принцот Вилијам, ги имате во вашите кујнски фиоки. 50-годишната козметичарка, која соработувала и со Камила, војвотката од Корнвол и актерката Гвинет Палтроу, наведува дека блескавиот сјај на кожата може да го постигнете во домашни услови, без фрлање пари на скапи третмани. Всушност, чоколадото содржи хидратантни состојки како што е палмино масло и есенцијални масни киселини, кои помагаат кожата да стане мазна. „Тоа служи како пилинг. После седум дена, поради палминото масло кожата станува повлажна, што е одлично за суво лице“, вели Дебора.

Еве на кој начин да го направите овој третман во домашни услови: Со помош на лажица намачкајте го чоколадото по вашето лице. Оставете го малку да се исуши, а потоа нежно лупете го со прстите со нагорни движења.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?