FaceBook  Twitter  

Големо БРАВО за овој одличен трик!

Познатата бјути блогерка Едит Маир ги воодушеви своите обожаватели на Инстаграм кога како со магија ги сокри своите брунки на лицето со овој фантастичен трик. Едит (22) користи неколку вида на сенки и коректори како потполно би ги сокрила акните во нејзиното видео кое трае само 60 секунди, а досега го имаат видено скоро 100.000 илјади луѓе

Оваа шминка е една од најпопуларните за оваа сезона >>

Сите се воодушевени од магичниот ефект кој го има на нејзиното лице оваа шминка, иако има и такви кои коментираа дека претерала затоа што користела осум различни производи, вклучувајќи два коректори и вештачки трепки. Сепак, таа на сите им покажа одличен трик со сенки за очи кои исто така можат да се користат за покривање на брунки и подочници. Таа најпрво со светла сенка го нијансираше лицето, додела со зелена ги прекри брунките – а со портокалова – подочниците! Потоа под очите нанесе течен коректор, пудра, а потоа го контурираше лицето и на крај го дополни целосниот изглед со темен кармин и вештачки трепки.

Ова се најдобрите и најбараните коректори на нашиот пазар >>

Неверојатна трансформација, нели?


Топ производ на месецот – камена пудра за беспрекорен тен >>

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотел прекрасно поставен на брегот на Охридското Езеро и неговиот истек во реката Црни Дрим. ...
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...
Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.