Многу девојки имаат проблем со акни и мозолчиња.

А верувале или не, такви проблеми имала и Кендал Џенер.

Да, Кендал Џенер самата има изјавено дека порано имала големи проблеми со акни на нејзиното лице и дека тоа значително влијаело на нејзината самодоверба. Но како проаѓаат годините (и како хормоните се смируваат) нејзе и е полесно кожата да ја држи под контрола.

Еве што треба да направите кога немате многу време за шминкање >>

И таа денес тоа го прави без проблем:

„Јас сум многу едноставна и помалку мрзлива кога станува збор за мојата бјути рутина. Единствено со што од секогаш бев опседната е чистење на кожата, па дури и пред да почнам со мојата кариера како манекенка. Всушност, јас моето лице го мијам по два –три пати на ден“ изјави Кендал. Исто така таа најмногу користи една крена и тоа ноќна која прави детокс на кожата додека спие, а тоа Estée Lauder's NightWear Plus Anti-Oxidant Night Detox Creme додека одвреме-навреме на лицето става маска која сама ја прави.

Оваа шминка е една од најпопуларните за оваа сезона >>

Имено, ќе измеша една лажичка мед со половина лажичка сок од лимон и половина лажичка сода бикарбона и ќе ја нанесе смесата на лицето. Таа се колне дека токму овој рецепт и помага да го одржува чисто лицето, без акни и мозолчиња.

Топ 3 течни пудри совршени за студените денови >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?