FaceBook  Twitter  

Нашата кожа во текот на студениот зимски период од годината најчесто е сува, се лупи и понекогаш навистина не изгледа убаво.

И кога на таквата кожа ќе нанесете шминка, без претходно малку повеќе да се погрижите за неа, резултатот може да биде очаен! Но за среќа мудрите шминкери имаат осмислено свои техники кои даваат беспрекорни резултати на лицето, а една од нив доаѓа од познатиот мејк-ап артист Едвард Круз кој има свое решение за зимска шминка. Имено, тој не советува дека секој пат која на сувата кожа сакаме да нанесеме течна пудра, да користиме производи како  Beautyblender и со него добро да ја натапкаме пудрата во кожата, а потоа да нанесеме мали количини на некое хранливо масло за лице и тоа само на оние подрачја кои се посебно суви или кои најмногу се лупат поради недостатокот на влага и студениот воздух.

На овој начин ќе постигнете блескав и сјаен тен.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...