FaceBook  Twitter  

Нашата кожа во текот на студениот зимски период од годината најчесто е сува, се лупи и понекогаш навистина не изгледа убаво.

И кога на таквата кожа ќе нанесете шминка, без претходно малку повеќе да се погрижите за неа, резултатот може да биде очаен! Но за среќа мудрите шминкери имаат осмислено свои техники кои даваат беспрекорни резултати на лицето, а една од нив доаѓа од познатиот мејк-ап артист Едвард Круз кој има свое решение за зимска шминка. Имено, тој не советува дека секој пат која на сувата кожа сакаме да нанесеме течна пудра, да користиме производи како  Beautyblender и со него добро да ја натапкаме пудрата во кожата, а потоа да нанесеме мали количини на некое хранливо масло за лице и тоа само на оние подрачја кои се посебно суви или кои најмногу се лупат поради недостатокот на влага и студениот воздух.

На овој начин ќе постигнете блескав и сјаен тен.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Фрути ди Маре, не ви нуди само храна, туку и начин на живеење…
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...