FaceBook  Twitter  

Прочитајте неколку профи совети и заблескајте како Џиџи...

Го обожаваме прекрасниот тен на Џиџи Хадид па ги ископавме советите на нејзиниот шминкер Патрик Та. Со неговите трикови и неколку производи можете да постигнете тен а ла Џиџи, а можеби и подобар!

Правете пилинг

Иако тоа веќе го знаете, не е лошо да повториме. Правете пилинг и кожата на вашето лице редовно ќе изгледа блескаво и глатко. Според Патрик Та ова е една од најголемите тајни на познатата манекенка. Таа со редовен пилинг го постигнува својот беспрекорен тен, ги отстранува сувите делови од кожата и открива свежина.

Започнете со прајмер

Според овој визажист нанесувањето прајмер е клучен чекор до блескав тен и постигнување на сјај. Тој го користи Maybelline Baby Instant Pore Eraser  и препорачува откако ќе ја нанесете таквата формула која ги собира порите да нанесете ББ крема за свеж природен изглед.

Strobing

Се прашувате што е „стробинг“?

Па можеме да кажеме дека тоа е совршен тен кој доаѓа во шишенце. Ако сакате малку повеќе покривање од ББ крема. Та предлага да нанесете крем за „strobeing“ пред течната пудра (по можност некоја што нема мат ефект)

Позлатете

Та го обожава течниот илуминатор од Армани, но го користи исклучиво во минимални количини – на лицето на Џиџи става само една капка за да заблеска со златен сјај.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Поминете дел од Вашето време во прекрасниот амбиент на ресторанот Дион, сместенпокрај кејот на реката Вардар. ...