FaceBook  Twitter  

Оваа жена е најпознатиот модел со седа коса – нејзиното тело изгледа беспрекорно а ова е нејзината тајна.

Јаземенах Роси денес е познат модел на која вратите од модната индустрија и се отвориле дури кога наполнила 45 години, и тоа токму благодарение на нејзината бела коса и речиси совршена кожа. Таа уште од тогаш е исклучително атрактивна, а денес малку кој може да поверува дека има 61 година. Таа открила дека за тоа може да му биле благодарна само на здравиот животен стил, а посебно на маслиновото масло коешто го нанесува на својата кожа речиси секојдневно, додека еднаш неделно токму од маслиново масло прави посебен препарат со којшто исто така се негува, пишува The Sun, а пренесе српскиот Курир.

Родена во Франција, таа ја започнала својата кариера со 28 години, што за модната индустрија се смета за екстремно доцна, но се пробила дури кога имала 45 (!). Таа тврди дека маслиновото масло е најголемата тајна за нејзиниот изглед, а додава и дека секојдневно ужива во оброци богати со хранливи супстанци. „Медиумите сакаат да нè уверат дека за совршена кожа ни требаат секакви чуда, но тоа не е вистина. Пораснав во опкружување во коешто маслиновото масло се употребува за готвење, а се користело и за косата и за кожата – и ништо повеќе“, изјавила Јаземенах во разговорот за порталот Daily Star Online.

Роси се колне дека за нејзината фигура е заслужна единствено здравата исхрана. Секој ден консумира по едно авокадо, а смрзната и брза храна вели дека не јаде воопшто. Нејзината диета главно се базира на зеленчук, риба и месо, како и овошје и јаткасти плодови.

Извор: kurir.rs

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...