FaceBook  Twitter  

Нашите омилени производи за оваа есен ...

Ако денот по утрото се познава, ние би се надоврзале на оваа наша стара и на сите добро позната народна изрека и би кажале дека вистинската убавина на лицето и кожата, по негата и грижата за него се познава, и тоа најмногу по она што му ја даваме во раните утрински часови, како и по производите што ги користиме. Да, негата и пред се препаративната козметика се главните виновници за убавината и здравјето на нашата кожа, а ова особено се однесува за студените денови кога малку повеќе треба да обратиме внимание во грижата за неа. Жените ширум светот, горе долу имаат иста рутина кога е во прашање негувањето и убавината, освен можеби изборот на производите кои се според нивните афинитети и потреби, но и според поднебјето, односно кои производи се популарни и пред се достапни во одреден регион.

Токму затоа денес во фокусот го имаме негувањето и грижата за нашето лице, и тоа за оние кои имаат чувствителна кожа склона кон алергии, кои всушност и најмногу треба да обратат внимание кога е во прашање оваа проблематика. Но сето ова гледано од аспект на производите и препаратите кои можеме да ги најдеме во нашите парфимерии и дрогерии и со кои нашата кожа би имала здрав третман но и би останала свежа и преку студениот период.

Козметички производи за затегнување на лицето наменета за чувствителна кожа која е склона кон алергии >>

Па, така доколку имате чувствителна кожа склона кон алергии најтопло ви ги препорачуваме овие производи кои претставуваат вистинско козметичко чудо и кои за среќа веќе некое време се достапни и на нашиот пазар. Мислиме на познатиот бренд AA Cosmetic односно за дневните и ноќни креми против брчки, како и кремите за околу очи од линијата AA Mezzo Laser со која покрај тоа што вашата кожа ќе ви биде нахранета, сјајна и мазна, ќе ја намалите и појавата на брчки на вашето лице. Станува збор за иновативни антиалергиски производи, без додатни парабени, изработени по највисоки европски стандарди наменета посебно за дамите после 30, 40 и 50 години со сензитивна кожа склона на алергии. Третманот против брчки е врз база на хексапептиди NG кои помагаат при намалувањето на постоечките брчки и превенција од хијалуронска киселина за хидратација и измазнување на кожата и микропигменти за осветлување на кожата. Ноќниот крем содржи и масло од ајкула за потхранување и измазнување на кожата.

Топ козметички производи со кои ќе ја спречите и намалите појавата на брчки на вашето лице >>

Серумот се нанесува на исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето, пред нанесување на кремот за лице и е совршен како основа за шминка. Дневениот крем содржи комплекс Intense XR2 зa моментално дејство на израмнување на брчки, хијалуронска киселина и хексапептиди NG+ со ефект на ласерска мезотерапија.

Како до лице без брчки, без ботокс и користење игла >>

види повеќе »

 

 

 

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Поминете дел од Вашето време во прекрасниот амбиент на ресторанот Дион, сместенпокрај кејот на реката Вардар. ...