FaceBook  Twitter  

Многу лесно може да се случи да бидете вчудоневидени од изгледот на вашето лице во огледалото, а тајната лежи во само еден дар од природата

Жените од Јапонија отсекогаш важеле за преубави и младолики, а тоа ὺ го должат на една вековна стара тајна – на благодетите на оризот. Дефинитивно, тајната на нивната убавина лежи во овој дар од природата! Кога станува збор за подмладување на кожата, оризот навистина прави чуда, но најдобро е да ја подготвите оваа едноставна маска и да се уверите сами! 

Состојки:

3 лажици ориз, 1 лажица млеко и 1 лажица мед.

Подготовка:

Сварете го и исцедете го оризот и зачувјте ја водата во која се варел. Во оризот додадете и измешајте една лажица топло млеко, а потоа и една лажица мед.

rice 2

Маската секогаш ставајте ја на чиста и сува кожа и оставете ја сама да се исуши на лицето. Потоа, исчистете го лицето и исплакнете го со водата во која се варел оризот. За најдобри резултати, повторете го овој третман најмалку еднаш неделно.Ќе се зачудите од изгледот на вашиот тен во огледалото - ќе изгледате 10 години помлади по само неколку примени!

rice 3

Оризовата вода има силни антиоксидантни својства.

Таа ја хидрира кожата и ја поттикнува циркулацијата на крвта, помага во отстранување на брчките и го намалува воспалението. Оваа маска ќе ја направи вашата кожа здрава и хидрирана, ќе ги измазни брчките и ќе ви даде совршен тен!

 

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотел прекрасно поставен на брегот на Охридското Езеро и неговиот истек во реката Црни Дрим. ...
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...
Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.