И покрај тоа што многу стручни лица денес советуваат борбата против брчки да започне уште при средината на дваесеттите години, сепак, во најголем број случаи, се уште е рано за воведување на производи за оваа намена во секојдневната нега на лицето.

Според резултатите од едно истражување, поинтезивната нега на лицето би требало да започне некаде по четириесетата година од животот, иако во продавниците можат да се најдат бројни производи за нега со ознака +30 , што значи дека можат да почнат да се користат по наполнувањето на 30 години. Покрај дилемата од кога да почнеме да користиме производи од овој тип, неминовно се наметнува и дилемата кои производи да ги избереме, земајќи ја предвид разновидната понуда. Одговорот на ова тешко прашање може да биде многу едноставен – изберете ја кремата против брчки која најмногу му одговара на вашето лице. Е сега за да утврдите која е таа, ќе треба да пробате неколку. За почеток, посебно ако имате нежна и осетлива кожа, склона кон алергии, наш совет е да ги пробате производите од линијата AA MEZZO LASER наменети за нега на кожа по четириесетата. Многу девојки што ја пробале оваа линија на производи веднаш ја завршуваат потрагата по најсоодветните производи, уште на самиот почеток. Линијата содржи дневен крем, ноќен крем, крем за околу очи, серум, дневен крем со моментален инстант ефект и коректор за брчки со моментален инстант ефект.

Овие производи се нови на нашиот пазар, но според цената и квалитетот,  важат за едни од најдобрите за оваа намена.

Што е мезотерапија?

Мезотерапијата за многу кратко време стана еден од најпопуалрните третмани за лице, а тајната се крие во брзото постигнување на врвни резултати кај голем број естетски проблеми. Во естетската медицина се користи за отстранвање на целулитот и локализираните масни наслаги, за отстранување на знаците на стареење на кожата и нејзиното подмладување, проблеми со опаѓање на косата, стрии, дамки на кожата и слично. Кога станува збор за лицето, мезотерапијата се покажала како многу ефективна при отстранување на подочниците и решавањето на проблеми поврзани со хиперпигментација на кожата.

Мезотерапија со игла или третман против брчки со производи иснпирирани од оваа техника?

AA MEZZO LASER + 40 - дневен крем за намалување на брчки + 40 - кликни тука и порачај го овој производ од Trgovski.mk

Мезотерапијата е еден од ретките третмани за убавина кои се спроведуваат со користење на игла. Ако имате страв од игла и не поддржувате ваков вид на третмани, не треба да очајувате! Денес постојат многу квалитетни и ефикасни производи кои го даваат истиот резултат за многу брзо време и тоа со долготраен ефект. Меѓу предностите на ваквите производи е и релаксираната реакција на кожата, а како што веќе спомнавме, производите од AA Mezzo Laser линијата кои можат да се најдат во повеќето парфимерии низ Македонија и кои имаат моментален инстант ефект преставуваат револуционерен третман за чувствителна кожа, инспириран токму од ласерската прецизност и ефективноста на мезотерапијата.

Повеќе за овие прозиводи можете да прочитате на следниот линк 

види повеќе »

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?