Брендот AA значи ефективна нега на чувствителната кожа склона на алергии.

Верувајте им на нашите производи поради исклучителната безбедност за вашата кожа и напредната технологија при изработката:

Сите производи целосно се тестирани на чувствителна кожа склона на алергии • Нашите формули се развиени во соработка со дерматолози и алерголози од Медицинскиот Универзитет во Гданск, Полска • Користиме сертифицирани состојки, ослободени од алергени и иритирачки агенси • Ги имплементираме најновите технологии и достигнувања во козметологијата и дерматологијата.

Уживајте во убавата кожа со нашиот бренд!

AA MEZZO LASER

Револуционерен третман за чувствителна кожа, инспириран од ласерската прецизност и ефективноста на мезотерапијата. 

Линијата АА Mezzo Laser содржи: дневен крем, ноќен крем, крем за околу очи, серум, дневен крем со моментален инстант ефект и коректор за брчки со моментален инстант ефект

Наменети е за нега на кожа после 40 година

Содржи хексапептиди NG+ за намалување на постоечките брчки и превенција од појава на нови, хијалуронска киселина за хидратација и измазнување на кожата и микропигменти за осветлување на кожата. Ноќниот крем содржи и масло од ајкула за потхранување и измазнување на кожата. Серумот се нанесува на исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето, пред нанесување на кремот за лице. Совршен како основа за шминка. Дневениот крем и коректорот за брчки со моментален инстант ефект за намалување на брчки содржат комплекс Intense XR2 зa моментално дејство на израмнување на брчки, хијалуронска киселина и хексапептиди NG+ со ефект на ласерска мезотерапија


ДНЕВЕН КРЕМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРЧКИ 40+

Измазнување + блескавост

Хексапептиди NG+ пептидите на новата генерација, ефикасно ја намалуваат појавата на ситни и длабоки брчки и го спречуваат нивното фиксирање. Хијалуронската киселина ги навлажнува и пополнува брчките, спречувајќи ја нивната појава и ја прави кожата мазна. Витаминот Е го забавува процесот на стареење, предизвикан од штетниот ефект на слободните радикали и УВ зрачењето. Микропигментите суптилно ја осветлуваат кожата, давајќи и свеж и блескав изглед.

Кликни тука и порачај гo овoj производ »

НОЌЕН КРЕМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРЧКИ 40+

Регенерација + измазнување

Хексапептиди NG+ пептидите на новата генерација, ефикасно ја намалуваат појавата на ситни и длабоки брчки и го спречуваат нивното фиксирање. Хијалуронската киселина ги навлажнува и пополнува брчките, спречувајќи ја нивната појава и ја прави кожата мазна. Чистото маслиново масло ја потхранува кожата, ги обновува клетките и го помага процесот на регенерација, со што се зголемува ефектот на намалување на брчките и измазнување на кожата. Витаминот Е - често нарекуван витамин на младоста, го штити епидермисот од губење на влажноста и еластичноста.

Кликни тука и порачај гo овoj производ »

КРЕМ ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРЧКИ 40+

Smoothness + radiance

Хексапептиди NG+ - пептидите на новата генерација, ефикасно ја намалуваат појавата на ситни и длабоки брчки и го спречуваат нивното фиксирање. Хијалуронската киселина ги навлажнува и пополнува брчките, спречувајќи ја нивната појава и ја прави кожата мазна. Микропигментите суптилно ја рефлектираат светлината, обновувајќи ја кожата и давајќи и дополнителна блескавост.

Кликни тука и порачај гo овoj производ »

види повеќе »

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?