Бојата за коса Color Pure од Lorvenn ја прекрива побелената коса за само 5 минути, лесно се нанесува и дава одлични резултати и природен изглед на косата.

Read more...

Навистина е прекрасно чувството кога ќе излезете од фризерски салон со нова фризура и посебно со нова боја на косата, но многу често се случува косата за брзо време да ја изгуби саканата нијанса и сјајот, посебно ако не се посвети доволно внимание на грижа за косата. 

Read more...

Навистина е прекрасно чувството кога ќе излезете од фризерски салон со нова фризура и посебно со нова боја на косата, но многу често се случува косата за брзо време да ја изгуби саканата нијанса и сјајот, посебно ако не се посвети доволно внимание на грижа за косата. 

Read more...

Вашата коса го изгубила сјајот, влакната се кревки, суви и испукани, сте испробале повеќе различни средства, но никако да го решите проблемот ...

Read more...

Копривата е една од најдобрите и најделотворните лековити билки. Целото растение е лековито, така што се користи и коренот, и листовите и семето.

Read more...

Аргановото масло познато и како мароканско масло е производ на мароканското дрво арган. Се вади од срцевината на аргановото дрво и се користи како хидратантен крем или балзам бидејќи и дава мекост на кожата и косата.

Read more...

На сличен начин на кој ја негуваме кожата на телото, треба да водиме сметка и за својата коса, особено ако нашата коса е фарбана.

Read more...

Фарбаната коса бара посебно внимание и нега за да изгледа убаво и здраво, да го има саканиот сјај и да се задржи бојата што е можно подолго, посебно земајќи во предвид дека честото бојадисување на косата може да доведе до појава на сува и оштетена коса.

Read more...

Доволно е само да фрлите еден поглед во првите редови на ревиите или на Инстаграм профилите на познатите ИТ девојки и веднаш ќе забележите дека оваа сезона плетенките се една од најомилените фризури на многу девојки.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?