Новите есенски нијанси на професионалните бои за коса Lorvenn Paris

Read more...

Во светот на убавината сите го користиме терминот ’обликување’ во контекст на користење на шминка за креирање оптички илузии врз нашите лица - дефинирање јаболчници, вилична линија и носот.

Read more...

Заборавете на сите техники на бојадисување и нијансирање, бидејќи во мода е еден од најприродните начини на осветлување на косата.

Read more...

Ова е една од оние фризури кои можете да ги носите буквално секаде – од црвениот килим до теретана.

Read more...

Послужете се со трикот кој го користат вистинските професионалци

Read more...

Новата техника во боење на коса „tigereye“ по се изгледа ќе биде попопуларна од „balayage“  техниката за која веќе ви пишувавме (прочитај повеќе за ова тука), а инспирирана е од древните драгоцени камења.

Read more...

Веднаш ќе ги заборавите трендовите на прамени во различна боја, сиво омбре и сл. кога ќе го видите најновиот тренд кој го освои светот.

Read more...

Неспособност и неподготвеност кога станува збор за правилна нега на косата, доведува до влошување на состојбата, на квалитетот и до губење на косата.

Read more...

Во светот веќе некое време популарна е косата со средна должина исто така позната под името "lob".

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?