ban2

Кара Делевињ многу често прави промени на својот изглед

Таа најпрво беше долгокоса бринета, потоа русокоса, за да на крај реши целосно да ја скрати нејзината коса и да ја бојадиса во платинеста нијанса. Но по некое време и оваа фризура и стана досадна, па реши повторно да стане бринета. Новата фризура ја претстави заедно со својата нова книга, а темно-кафеавата нијанса што ја избра и стои одлично.

Потемните нијанси убаво стојат на нејзините сини очи, а со оваа фризура и вакви шишки не потсети на симпатичната актерката Лена Хедеј која што ја игра кралицата Серсеи Ланистер во „Игра на троновите (поточно на нејзината фризура во 7 сезона), само што нејзината коса е во друга боја. Очигледно е дека познатата манекенка не ги следи правилата од светот на убавината, туку истите ги создава, а покрај тоа што ги натера сите да се заљубат во густите веѓи, откако ја направи кратката фризура го „наметна“ трендот и меѓу другите познати дами.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?