Фризура која владее на социјалните мрежи и која според модните магазини ќе биде еден од најпопуларните трендови оваа есен.

Преку 80 илјади корисници на Интернет овој месец пребаруваа терминот долг боб, односно лоб фризура. И покрај тоа што во моментов сме на средината на летната сезона, ова е и повеќе од доволно за да претпоставиме која фризура ќе биде хит следната сезона. Популарноста ја стекна во рекорден рок, а на тоа најверојатно влијаеше и тоа што многу лесно се одржува, а остава многу силен впечаток. Покрај тоа, станува збор за фризура која може совршено да и стои на секоја жена, без разлика на нејзините години и на тоа каков имиџ фура. 

Број еден е слоевитиот лоб, а и прамените ќе бидат мошне популарни, впрочем како и омбре изгледот кој е како создаден за неодоливата лоб фризура.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?