Повеќето жени во денешно време се одлучуваат да ја фарбаат својата коса и да експериментираат.

kosa

Повеќето жени во денешно време се одлучуваат да ја фарбаат својата коса и да експериментираат. Во тоа навидум нема ништо лошо, но најпрво треба да проверите дали сте подготвени за тоа. За таа цел, направете го овој краток, но ефикасен тест.

1.. Со прсти земете еден прамен коса и израмнете го.

kosa

2. На праменот ставете неколку капки вода и следете колку време е потребно за тие да се впијат.

bojte2

3. Ако косата ја апсорбира водата за помалку од 10 секунди, тогаш кутикулата т.е. надворешниот слој на косата кој се лупи е премногу оштетен и косата затоа не може правилно да се бојадиса. Ако на капките им се потребни повеќе од 10 секунди да се впијат, тогаш вашата коса е потполно здрава и во одлична форма.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?