Се чини дека трендовите за бојадисување на косата никогаш не биле пошарени.

 

Се чини дека трендовите за бојадисување на косата никогаш не биле пошарени. Нијансата која апсолутно доминира оваа сезона е розова и тоа во неколку нејзини варијанти. Сѐ започна со „rose gold“ нијансата која веќе е толку популарна, при што пред неколку денови на црвениот тепих во Кан се прошета и актерката Селма Хајек. Актуелните шарени трендови во косата го претставува веселиот, женски тим од фризерскиот салон She.

1 kosa1

Жените не би требало да се плашат од оваа боја на коса, токму поради овие совети. 

1. Не ја уништуваат косата

Боењето на косата во „crazy color“ не значи дефинитивно уништена коса. Ако правилно ја припремете бојата и косата, тогаш нема потреба за страв. Секако, потребно е да имате здрава и негувана коса.

1 kosa3

2. Оваа нијанса им прилега на сите

Совршени кандидати се жените со светол тен. Но, оваа нијанса може да ја носат буквално сите, без оглед каде работат, колку години имаат. Доколку сакате да ѝ останете верни на својата боја на коса, тогаш можете само да ја освежите со оваа нијанса, а можеби токму летово е совршено за овој експеримент.

1 kosa4

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?