Дефинитивно светот ќе ја запамети оваа 2017-та година која изненадува со најголемите модни трендови кога било, особено кога се во прашање фризурите.

 hologram

Дефинитивно светот ќе ја запамети оваа 2017-та година која изненадува со најголемите модни трендови кога било, особено кога се во прашање фризурите. Овој пат станува збор за холографски тренд во бојадисувањето на косата, а резултатот е неверојатен.

Почна со „холографски“ нокти, а набрзо бојата се прошири и на различни делови на облеката, модните додатоци, а сега и на косата.

hologram2

Овој тренд потекнува од фризерскиот салон „Ross Michaels“ од Вашингтон, кој прв пат во својата понуда го вклучил и ова необично бојадисување. 

Мешањето нијанси на плава, боја на лаванда, розова и плава изгледа неверојатно и од тогаш многу фотографии ги преплавуваат социјалните мрежи.

 

hologram

Судејќи по тоа колку се заинтересирани девојките ширум светот, се чини дека оваа година овој начин на бојадисување на косата ќе биде апсолутен хит.

hologram1

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?