Мислевте дека никогаш нема да можете да го решите проблемот со заплетканата коса?

 

Мислевте дека никогаш нема да можете да го решите проблемот со заплетканата коса? Но, тоа повеќе не е така. Конечно се појави нешто што ефикасно го решава овој проблем. Станува збор за Детанглер четката! Таа четка за лесно расчешлување на косата направила вистинска револуција при негувањето на косата. Неа ја користат многу жени ширум светот, со најразлични типови коса: Рамна, кадрава, ретка, густа, долга, кратка, а секоја од нив останала без зборови уште после првото користење. Тие останале вчудовидени кога сфатиле дека сепак може да ја исчешлаат косата без кубење, затегнување и болка.

chetka

Ваквата четка има специјално распоредени иглички кои овозможуваат чешлање без болка и без непосакувано опаѓање на косата. Нем кршење на косата за време на чешлањето, а ниту пак таа ќе ви биде наелектризирана како со користењето на обични четки. Освен што овозможува поедноставно чешлање, четката нежно ве масира и ја подобрува циркулацијата. Па, кој не би го посакал ова уживање?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?