Техниката за бојадисување на коса позната како „балејаж“ ја замени „омбре“ техниката и на косата и дава природен изглед. 

А сега се појави и нова варијанта.

Балејаж техниката откако се појави преку ноќ стана една од омилените на претставничките на понежниот пол. Благиот премин меѓу природните и обоените прамени и дава потполно природен изглед на косата. Но овој пат ни пристигна нова „балејаж“ техника. Имено, станува збор за постепено осветлување на косата, од потемни нијанси на врвот до оние посветли на краевите. На дамите ќе им биде многу полесно ваквата бојадисана коса да ја одржуваат бидејќи на самиот корен се наоѓа нивната боја, па нема да мораат често да ја бојадисуваат. И без разлика дали имаат долга или кратка коса, овој тренд подеднакво добро им стои на сите.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?