ban2

За да ѝ пружите целосна и што подобра нега на вашата коса, потребно е да знаете кога е најдобро да ја миете.

kosa

За да ѝ пружите целосна и што подобра нега на вашата коса, потребно е да знаете кога е најдобро да ја миете. Па, според едно неодамна направено истражување, се утврдило дека најдобро е косата да ја миете наутро. 

Доколку го правите ова пред спиење, утрото таа ќе ви изгледа неуредно и масно, а тоа се случува затоа што полу-влажната коса стои стисната на перницата и на тој дел останува повеќе залепена отколку при нормалното сушење. Освен тоа, влажните влакна се многу почувствителни од сувите, па така ќе ви се заплеткуваат и ќе изгледаат неуредно. Со тоа што ќе ја миете косата наутро, вие ќе ѝ дадете доволно време да се исуши, а со тоа подобро ќе можете и да ја исчешлате. Доколку пак морате да ја миете навечер, тогаш користете лесни регенератори, исушете ја што е можно повеќе и практикувајте да спиете на свилена перница.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?