FaceBook  Twitter  

Ако сте една од оние девојки кои имаат проблем со коса која многу брзо се мрсни, тогаш оваа вест ќе ве израдува многу.

Имено, морате да научите правилно да ја миете косата.

Според стручните лица кои се занимаваат со оваа проблематика, пред да ставите шампон косата треба добро да ја натопите со вода. Зошто? Па колку вашата коса е повлажна, толку помалку шампон ќе ви треба. Потоа откако добро ќе го измиете коренот со шампонот, каде косата и најмногу се мрсни, исперете ја со постудена вода (односно доволно студена за да можете да поднесете!) бидејќи токму студената вода помага да се затворат кутикулите на влакната што подоцна ќе направи вашата коса да изгледа посвиленикава.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...
ВЕРУВАЈТЕ вашите вкусови ќе бидат задоволени.
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...