FaceBook  Twitter  

Пречесто користење на пегла за коса може потполно да ви ја уништи!

Холивудскиот гуру за нега и убавина Гај Танг откри како од едно користење на пегла бојата на косата може да осветли. Новите нијанси кои се во тренд како што се сина, виолетова и розова коса побрзо избледнуваат од природните бои. Затоа е важно да знаете што допринесува за тоа. Пигментот на овие фарби драстично осветлува за секунда откако праменот ќе го повлечете низ пресата на пеглата. Причината секако е во превисоката температура.

Погледнете го видеото:

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Бистро барот Бела Куќа се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од широк сокак. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...