Пречесто користење на пегла за коса може потполно да ви ја уништи!

Холивудскиот гуру за нега и убавина Гај Танг откри како од едно користење на пегла бојата на косата може да осветли. Новите нијанси кои се во тренд како што се сина, виолетова и розова коса побрзо избледнуваат од природните бои. Затоа е важно да знаете што допринесува за тоа. Пигментот на овие фарби драстично осветлува за секунда откако праменот ќе го повлечете низ пресата на пеглата. Причината секако е во превисоката температура.

Погледнете го видеото:

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?