Бакарната боја на коса ќе биде еден од водечките трендови во 2017

Прочитајте ги овие неколку совети што треба да знаете ако одлучите вашата косата да ја бојадисате во бакарна нијанса.

Шминка

Шминката морате да ја прилагодите на вашата нова бакарна боја на коса. Изберете руменило во боја на праска, додека вашиот кармин треба да биде во боја на вино или слива. Овие нијанси на кармини се во совршен склад со коса во боја на бакар.

Наместо маскара во црна боја овој пат изберете маскара во кафеави нијанси и обезбедете сенки во виолетови и бордо нијанси. Сенките во светли и темни виолетови бои ќе ги направат вашите очи посветли, без разлика на нивната природна боја. Заборавите на сите нијанси на портокалова боја доколку вашиот избор е коса во боја на огнот.

Едноставни правила за здрава и негувана руса коса >>

Облека

Совршена позадина за бакарно-црвена коса ќе постигнете со облека во беж боја и тонови на чоколадо. Зелената ќе биде ефикасно решение за вечерните излегувања бидејќи создава максимален контраст. Но, не заборавајте дека најважно од се е да создадете бакарна нијанса која најдобро ќе одговара на вашиот тен.

Какви фризури и бои за коса се во мода оваа зима >>

 

НАША ПРЕПОРАКА

Ние ви ги препорачуваме да ги пробате професионалните бои Beauty Color од познатиот бренд LORVENN PARIS преку модните трендови за оваа есен, без разлика дали користите природни, црвени или руси нијанси. Со нив можете лесно целосно да го промените вашиот изглед, односно бојата на вашата коса, да ја тонирате, но и целосно да ги покриете белите влакна.

Како да го направите тоа

Креирајте комбинација која ви се допаѓа од големиот асортиман на бои, нијанси и тонови на фарбите за коса Beauty Color од LORVENN PARIS. Бојата најпрво треба да ја растворите со хидроген и потоа да нанесете според упатството кое се наоѓа во пакувањето. Производите содржат протеини од бадем и витамини C кои навлегуваат во внатрешноста на влакното, ја зајакнуваат и омекнуваат косата, давајќи и живост и свиленкаст сјај.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?