Дали сакате коса која свети во ноќта?

Оваа фризура дефинитивно би можела да ја освои титулата за најдобра фризура за оваа година. Станува збор за бојадисана коса која свети во темнина. Дури и во шарената варијанта која е позната како #Phoenixglow стана вистински хит на Инстаграм, па прашање на време е кога девојки со вакви фризури ќе се појават и на нашите улици. Холивудскиот фризер ја објасни техниката со која се постигнува оваа фризура, и истакна дека овие бои и преку ден изгледаат подеднакво магично како и навечер. Погледнете!

Извор: Elle

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?