FaceBook  Twitter  

Дали сакате коса која свети во ноќта?

Оваа фризура дефинитивно би можела да ја освои титулата за најдобра фризура за оваа година. Станува збор за бојадисана коса која свети во темнина. Дури и во шарената варијанта која е позната како #Phoenixglow стана вистински хит на Инстаграм, па прашање на време е кога девојки со вакви фризури ќе се појават и на нашите улици. Холивудскиот фризер ја објасни техниката со која се постигнува оваа фризура, и истакна дека овие бои и преку ден изгледаат подеднакво магично како и навечер. Погледнете!

Извор: Elle

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Хотел прекрасно поставен на брегот на Охридското Езеро и неговиот истек во реката Црни Дрим. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Ова е мал пријатен хотел сместен во строгиот центар на градот, оддалечен 30 метри од Широк сокак. ...