FaceBook  Twitter  

Погледнете кои бои на коса ќе бидат ИН оваа есен >>>>

Оваа сезона во светот се појавија нови трендови кои се однесуваат на топлите бои, посебно кај русокосите, црвенкасти подтонови за бринетите и бронде освежување за девојките со нешто посветли карамела прамени. Ова можевме да го забележиме и кај најпознатите холивудски дами кои претставуваат одлична инспирација за една мала промена со која би можеле да го означиме крајот на летото и со нови нијанси во косата да преминеме во новата есенска сезона. Станува збор за фантастични нијанси при бојадисување и осветлување на косата, односно на мешање на различни палети бои со кои можете да постигнете генијална шик фризура.

Боја на ѓумбир

Посебна предност е што со ваква боја на коса не морате да се грижите секојдневно, ниту пак пречесто да го посетувате вашиот фризер.

Погледнете ги најпопуларните бои за оваа есен во галеријата што следува >>>>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Најдобрата пица во Скопје уште од 1991 година.
Сместен во пазувите на На­цио­нал­ни­от Парк Пелистер, хотелот Шум­ски Фенери, се наоѓа на 900м над­мор­ска височина. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...
Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...