FaceBook  Twitter  

Погледнете кои бои на коса ќе бидат ИН оваа есен >>>>

Оваа сезона во светот се појавија нови трендови кои се однесуваат на топлите бои, посебно кај русокосите, црвенкасти подтонови за бринетите и бронде освежување за девојките со нешто посветли карамела прамени. Ова можевме да го забележиме и кај најпознатите холивудски дами кои претставуваат одлична инспирација за една мала промена со која би можеле да го означиме крајот на летото и со нови нијанси во косата да преминеме во новата есенска сезона. Станува збор за фантастични нијанси при бојадисување и осветлување на косата, односно на мешање на различни палети бои со кои можете да постигнете генијална шик фризура.

Боја на ѓумбир

Посебна предност е што со ваква боја на коса не морате да се грижите секојдневно, ниту пак пречесто да го посетувате вашиот фризер.

Погледнете ги најпопуларните бои за оваа есен во галеријата што следува >>>>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...