FaceBook  Twitter  

Доволно е само да фрлите еден поглед во првите редови на ревиите или на Инстаграм профилите на познатите ИТ девојки и веднаш ќе забележите дека оваа сезона плетенките се една од најомилените фризури на многу девојки.

Плетенките се хит оваа сезона, а еуфоријата ги зафати и првите редови на ревиите на актуелните модни случувања во светот. Па така откако најпрво Ким Кардашијан го промовираше овој тренд, деновиве можевме да ја видиме и познатата манекенка Карли Клос како ги носи на ревијата на Топшоп, но и малата Харпер Бекам на презентацијата на нејзината мајка.

Еве како да ја направите плетенката мала сирена - совршена за долга коса со прамени »

Секако дека ни дизајнерите не останаа имуни на овој мега популарен тренд. Плетенките беа присутни на неколку ревии што се одржаа во изминативе недели, па доколку сакате да изгледате како манекенка или ИТ девојка потсетете се како ги правевте овие фризури во младоста и зачекорете со слатки плетенки во новата пролетна сезона.

Како да направите тренди плетенки »

Извор: Elle.rs

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...