Девојки, дали веќе почнавте да ја планирате вашата новогодишна забава?

Еве ви нeколку идеи од кои можете да се инспирирате, кога се фризурите во прашање, па искрено се надеваме дека некоја од нив ќе ја искористите за Нова година и ќе видите како стои и на вас. Мене повеќето од овие фризури ми се допаднаа мнооогу, па и не сум баш сигурна која од нив да ја изберам како најдобра варијанта за мене. Некои се елегантни, други пак грациозни, секси, екстравагантни.. но сите се топ. Можеби, кога би била русокоса девојка сигурно би ја избрала онаа на Скарлет Јохансон или на Мила Мекинтош.:))

 

 КИМ КАРДАШИЈАН 

Екстра фризура, преубава шеќерна шминка, кармин... Со еден збор перфектно!

 МОДЕЛ НА ВЕРСАЧЕ 

Секе влакненце и секој детаљ е на свое место..

 

 ЕМА ВАТСОН 

И Ема Ватсон го направи тоа - перфектно!

 СКАРЛЕТ ЈОХАНСОН 

Нежен беж боја на устата, отворен грб и интересно подигната фризура, што сосем го истакнува нејзиното преубаво лице.

 ЏЕНА ДЕВАН ТЕТЈУМ 

Ахх. колку убав аксесоар за коса!.

 MИЛА МЕКИНТОШ  

Малце волумен на косата, преубави обетки, наивна насмевка... Секссси...

 AБИГАЛ СПЕНСЕР  

Остави ја оваа девојка да биде твојот прирачник за Нова година!

 Модел на Phillip Lim 

Едноставно, но интересно!

 Блејк Лајвли 

Преубава е!

 Селена Гомез 

За ваква фризура ќе ви треба добра екипа... :))

 Модел на Валентино 

Нема да коментираме

 Моли Кинг 

Едноставна, но перфектна, нели?

 Гвен Стефани 

 

Дали може некој да излгеда погламурозно од Гвен? Какооо?

 Анџелина Џоли 

Ах.. ова е најдоброто нешто од ова новогодишно мени!

 Рири 

Можеби малку ексцентрично, но супер е за некоја хип хоп забава

 Мила Кунис 

Ако успеете нешто од ова да направите, најверојатно уште првата вечер од Новата година ќе ви се исполнат сите желби.

 Венеса Хадгенс 

Интересно, секси и мило...

 Мерлин 

Кога сакате да додадете малку грациозност и гламур на вашиот изглед, запомнете дека Мерлин е чиста класика за тоа.

 Ема Ватсон 

Само за оние најхрабрите, со две срца...

 Шерил Кол 

Подгответе ги вашите тефтерчиња, дами мои.. :))

Па.. ви се допадна нешто? Што?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?